کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد

کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد

مراجعه نکردن به کلینیک دندانپزشکی به صورت معاینات ادواری یا عدم تکمیل درمان به دلیل ترس از دندانپزشکی باعث می شود که مشکلات فرد بیشتر و پیچیده تر شده  یا حتی از دست رفتن دندان می شود که این موضوع باعث افزایش هزینه های شما و دردسرهای بیشتری می شود .

خوشبختانه در سال های اخیر پیشرفت های بسیار زیادی در زمینه برطرف کردن این مشکل ترس ایجاد شده است . از جمله دارو درمانی ، مشاوره قبل از شروع جلسات درمانی ، استفاده از سوزن های بسیار باریک که تزریق را بدون درد می کند و یکی دیگر از جدیدترین نوآوری ها استفاده از کوییک اسلیپر 5 است که به کمک این دستگاه به مقدار خیلی کم ، بسیار سریع و موثر مخصوصا در مورد کسانی که مخصوصا در مورد فک پایین  دچار مشکل هستند و بی حس نمی شود ، خیلی سریع می شود دندان را بی حس کرد و درمان ریشه را انجام داد ، ایمپلنت گذاشت و این نگرانی را برطرف کرد .

باید به این مسئله خیلی اهمیت دهیم و ترس از دندانپزشکی را فراموش کنیم و با رعایت این نکات بهداشت بهتر ، سلامت بیشتر و هزینه کمتر برای خود و خانواده خود به ارمغان آورید .

مسواک خوب چه ویژگی هایی دارد ؟

در رابطه با مسواک برند خاصی توصیه نمی شود و در واقع این موضوع سلیقه ای است ولی بهترین مسواک هایی که شما می توانید از آن ها برای تمیز کردن دندان استفاده کنید ، مسواک های سافت یا نرم هستند .

در بازار سه نوع مسواک وجود دارد : مدیوم ، سافت و هارد

درست است که مسواک هارد برای برخی بیماران وسواسی خوشایندتر هستند و احساس می کنند با این مسواک ها جرم بیشتری را می توانند از روی دندان ها بردارند ولی این مسواک ها به هیچ وجه توصیه نمی شوند چرا که باعث تغییر لثه نیز می شوند .

مسواک های مدیوم یا متوسط نیز در برخی مواقع مناسب هستند ولی این مسواک ها نیز برای کسانی که تحلیل لثه حتی به صورت جزیی دارند ، اصلا توصیه نمی شود .

پس بهترین مسواک ها مسواک های سافت هستند که بسیار نرم بوده و اصلا باعث اذیت کردن و تحلیل لثه نمی شوند .

سوالی که معمولا پیش می آید این است که آیا با این نوع مسواک ها می توان جرم را از بین برد که پاسخ مثبت می باشد و فقط باید به میزان کافی مسواک بزنید .

مسواک زدن کوتاه با مسواک سخت کار اشتباهی می باشد و باید با مسواک های نرم این کار را انجام داده ولی زمان آن را بالاتر برد. هر شخص اگر بخواهد با این مسواک های نرم به خوبی دندان های خود را تمیز کند باید یک بار بعد از صبحانه و یک بار قبل از خواب این کار را انجام دهد که باید این مسواک زدن ها به صورت متوسط سه ونیم دقیقه طول بکشد یعنی در مجموع در هر روز هفت دقیقه با مسواک های سافت مسواک بزند و نتیجه خوبی بگیرد .

لمینت دندان

 

 

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 13 =